Czy życie można odbudować?

8 czerwca po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć u nas Pana Zbigniewa Pawlaka – podróżnika, znawcę kultury Wschodu i wykładowcę uniwersyteckiego.

Pan Zbyszek podczas wcześniejszych spotkań przybliżał nam Azję Środkową. W bardzo ciekawy sposób opowiadał o tamtejszych ludziach, ich życiu i dniu codziennym.

Tym razem opowiedział nam o Nepalu i oczywiście było bardzo interesująco. Swoją opowieścią oraz  pięknymi fotografiami przeniósł nas, mieszkańców małego europejskiego miasteczka, w daleki, egzotyczny kraj. Kraj niestety dotknięty ogromnym kataklizmem. Pan Zbyszek podzielił się z nami osobistymi doświadczeniami na tle trzęsienia ziemi w Nepalu z 2015. Uczestniczył tam jako wolontariusz w akcji humanitarnej pn. "Ej, odbudujmy Nepal".

Spotkania z Panem Zbyszkiem Pawlakiem jak zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję gościć go w naszej Bibliotece jeszcze wiele, wiele razy.