Spotkanie z Bajką Ożywioną

18 maja zorganizowaliśmy spotkanie z okazji wydania antologii bajek „Pora na bajkę znad jeziora” najmłodszych bajkopisarzy Warmii i Mazur. W książce znalazła się też bajka uczniów z kl. VI a Szkoły Podstawowej w Olsztynku.

Inicjatorem całego projektu jest bajkopisarz Marek Samselski, który inspirował i wspomagał najmłodszych podczas warsztatów literackich w różnych miejscowościach naszego województwa. Akcję wspierała Fundacja Alternatywnej Edukacji "ALE" i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie. Warsztaty w Olsztynku odbyły się 5 grudnia 2014 r.

„Przedstawiamy bajki, których autorami są dzieci. One też wykonały ilustracje. Jest jasne, że nie tylko dzieci, ale też dorośli chętnie czytają bajki, więc są dla każdego. Wyobrażam sobie, jaką radość ta książka przyniesie autorom. Pięknie jest znaleźć w książce własną bajkę. Gratuluję ogromnej wyobraźni i inwencji wszystkim młodym i bardzo młodym twórcom. Życzę Wam jak najwięcej bajecznych chwil w życiu.” – redaktor wydania Marek Samselski.

Podczas spotkania nasi młodzi bajkopisarze i obecni na spotkaniu goście wzięli udział w inscenizacji teatralnej opartej na wydanych bajkach. Tę część przygotowała Enklawa Artystyczna z Piecek, a za reżyserię odpowiadał Paweł Kisiel, którego niektórzy z nas mieli okazję poznać podczas Olsztyneckich Przeglądów Grup Teatralnych Arlekin. Wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarz antologii „Pora na bajkę znad jeziora”, która jest też dostępna w naszej bibliotece.