Tradycyjne Świętowanie / spotkanie UTW

 

19 grudnia 2017 roku w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się Przedświąteczne Spotkanie członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia.

W miłej, uroczystej atmosferze, w blasku świec, kolorowych lampek na choince i odświętnie nakrytych stołów zebrani wysłuchali fragmentów utworów literackich dotyczących tradycyjnego świętowania pięknie przygotowanych przez Koleżanki z sekcji literackiej. Uroczystość uświetniły kolędy i pastorałki zaśpiewane przez dziewczęta z grupy wokalnej prowadzonej przez  Panią Marię Kucińską, którym wtórowali wszyscy goście.

Aby przybliżyć atmosferę zbliżających się Świąt, Prezes Zarządu Krystyna Perkowska, złożyła wszystkim serdeczne życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia, a następnie składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Miły nastrój tworzy się również przy stole. Tak było i tym razem – gorący barszcz z pasztecikami, pachnące pierniki, korzenne ciasteczka, słodycze, orzechy i owoce zachęcały do miłej rozmowy, wspomnień, refleksji.

Pełni dobrej energii zajmiemy się przygotowaniem świąt w swoich rodzinnych domach.

Niech Święta będą rodzinne, radosne i pogodne, a zbliżający się Nowy Rok przyniesie wiele radości i spełnienie marzeń.

Tekst: Elżbieta Redman
Zdjęcia: Eugeniusz Ziątek