UTW zaprasza na wycieczkę

Koleżanki i Koledzy słuchacze UTW

Zapraszamy na 3 dniowa wycieczkę do Łodzi, Lipiec Reymontowskich i Nieborowa realizowaną w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Olsztynek.

Termin: 6 – 8 czerwca 2019 r.

Koszt na osobę: około 570zł (390 zł uczestnik + 180 zł dofinansowanie UM i G).

W ramach wycieczki zapewniamy:

2 noclegi, 2 śniadania, 2 obiady lub obiadokolacje, obsługę przewodnicką, bilety wstępu, ubezpieczenie, uczestnictwo w spektaklu „MISS SAIGON” w Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz transport.

Zgłoszenia i wpłaty (do 17 maja) przyjmuje Kol. Ala Kidawa tel. 784 624 704.

Łódź

Łódź łączy w sobie tyle atrakcji, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są piękne murale oraz nowoczesny street art. są zabytkowe kamienice i stare, odnowione mniej lub bardziej fabryki. Są artystyczno-kawiarniane pofabryczne podwórka i są klasyczne pałace, reprezentacyjne ulice i place oraz fantastyczne muzea. Pałac fabrykancki Izraela Poznańskiego z XIX wieku położony tuż obok słynnej Manufaktury, nazywany jest łódzkim Luwrem a w jego wnętrzach mieści się Muzeum Miasta Łodzi.

Lipce Reymontowskie

W Lipcach Reymontowskich zobaczymy: Muzeum Regionalne, które prezentuje m.in. pamiątki po Reymoncie. Galerię Staroci i Pamiątek Regionalnych, dawne sprzęty gospodarskie, wyposażenie chałup,  przedmioty obrzędu religijnego i te związane z folklorem Księstwa Łowickiego.

Nieborów

Zespół pałacowo-ogrodowy w Nieborowie i znajdujący się nieopodal ogród sentymentalno-romantyczny w Arkadii powiązane są w ramach jednego założenia w aspekcie historycznym i artystycznym, a także własnościowym i funkcjonalnym. Zabytki te należą do elitarnej w skali kraju grupy autentycznych przykładów wiejskiej rezydencji magnackiej skupiającej w swoich granicach rozwiązania o charakterze reprezentacyjnym, gospodarczym i przemysłowym. Mają one wyjątkowe znaczenie dla kultury narodowej, przede wszystkim, ze względu na stan zachowania oraz związek z wybitnymi postaciami historycznymi.

Zespół w Nieborowie i Arkadii cechuje wysoka wartość artystyczna przejawiająca się zarówno w formie architektury rezydencjonalnej, jak i w realizacjach sztuki ogrodowej. Helena Radziwiłłowa zgromadziła w Arkadii bogatą kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb i kopii dzieł antycznych, a także ,,starożytności'' średniowiecznych i renesansowych, z których utworzyła swoiste muzeum w Świątyni Diany.