WYSPIAŃSKI - NARODOWE CZYTANIE

W dniu 9 września 2017 roku odbyło się Narodowe Czytanie „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego w Salonie Wystawowym Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Aktualna wystawa pt. „Osobliwości ludowego instrumentarium muzycznego” stworzyła przepiękny nastrój do czytania „Wesela”. W Narodowym Czytaniu wzięły udział koleżanki z Sekcji Literackiej Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W postać Dziennikarza wcieliła się kol. Alicja Chrzanowska a Stańczyka – Krystyna Dowgiałło (scena 7 akt II), natomiast czytając scenę 36 z aktu I, Poetą była kol. Barbara Łukaszewicz a Rachelą – Krystyna Dowgiałło. Oprócz naszych koleżanek przepięknie czytały wybrane sceny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. rotmistrza Witolda Pileckiego oraz młodzież gimnazjalna ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Noblistów Polskich i Zespołu Szkół im. K. C. Mrongowiusza. Narodowe Czytanie połączyło pokolenia.

Stanisława Ziątek