Od stycznia do końca czerwca tego roku w naszej bibliotece realizowaliśmy projekt w ramach konkursu grantowego "Aktywna biblioteka", prowadzonego przez Akademię Rozwoju Filantropii, pod nazwą "Osobno ale razem. Zajęcia dla rodziców i ich dzieci".

W ramach projketu odbyło się sześć spotkań. Miały one na celu pomoc rodzicom dzieci w  wieku przedszkolnym na wyjście z domu. W czasie gdy dzieci miło spedzały czas w gronie rówieśników, przy fachowej opiece pedagogów, którzy dbali by dzieci miło spedzały czas, ich rodzce mieli okazję poszerzyc swoją wiedzę o wychowaniu pociech, o tym, jak zadbac o zdrowie pociech, czy w jaki sposób wykonać pierwszą pomoc.

Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem. Zarówno rodzice jak i ich dzieci chodziły na nie z przyjemnością